BETSEY JOHNSON / INFO

 

New Yorklu tasarımcı Betsey Johnson markasını 1978 yılında kurdu. Benzersiz vizyonuna sadık kalması 30 yılı aşkın süredir moda dünyasında ki başarısının temeli oldu.

 

2004 senesinden itibaren Betsey Johnson ayakkabıdan çantaya, aksesuardan dış giyime kadar ürün yelpazesini genişletti ve uluslararası pazarda 70 mağaza ile önemli bir marka haline geldi.

 

Connecticut doğumlu Betsey Johnson çocukluğunu dans dersleriyle geçirdi. Dans geçmişi kostümlere olan ilgisini ve yaratıcı kişiliğini geliştirdi. 1945 yılında Paraphernalia markasının baş tasarımcısı oldu ve bu pozisyonda tasarım vizyonunu ve izini belli etme imkanı buldu. Feminen siluetler, hippilerden ilham alınmış çiçek desenli kumaşlar, ince detaylar ve en önemlisi mükemmel kalıplar onun imzası oldu ve modayı eğlenceli hale getirmenin yolunu buldu. Betsey Johnson markasının tasarım özellikleri de tasarımcının kendisi gibi özgür ruhlu, renkli, asi ve karakteristik olmasıdır. Kendisinin de dediği gibi: “Koleksiyonlarımın en çok sevdiğim yönü, herkes için bir şeyler olması… Çocuksudan sofistike ve asiye, klasikten şirine, şıktan parıltılıya kadar…”

 

Marka değeri kadar tasarımcının kendisi de sektörde önemle takip ediliyor. Bugün Amerika’da Betsey Johnson ismini duydunuz mu diye sorulduğunda “Evet.” Diyenlerin oranı 98%’dir. Bunun sebepleri ise Betsey Johnson’ın bir Amerikan ikonu, kanserle savaş elçisi ve gerçek bir New Yorklu olarak, özgür ruhuyla kadınların ilham kaynağı olmasıdır.

 

 

www.betseyjohnson.com

vesderi@vesderi.com

0212 269 25 21