PALLADIUM / INFO

 

Palladium 1920 yılında Lyon, Fransa’da kuruldu. Savaş sırasında havacı kuvvetler için kat kat canvas ve kauçuktan lastik üretmeye başladı. Dayanıklılığı ile başarı gösterdikten sonra Avrupa’nın tüm hava filoları için üretim yapmaya başladı.

 

1947’de 2. Dünya Savaşı esnasından uçaklar için lastik ihtiyacı azaldığında, Palladium uzmanlığını en az uçak lastikleri kadar dayanıklı ve zor aşınan botlar yapmak için kullandı. Bu botlar o kadar rahat ve dayanıklıydı ki; Yabancı Fransız Lejyonu tarafından engebeli arazilerde kullanılmak için alındı.

 

Markanın hedefi şehri keşfetmek için en iyi ürün hattını oluşturmak ve insanları şehirde ki gizli saklı yerleri arayıp bulmaları için teşvik etmektir.

 

Palladium giymeyi tercih edenler kentsel arazi içinde sadece cool görünmek için takılmazlar. Kenti keşfetmenin peşindedirler. Keşfetmek dinamik ve aktif olmak demektir ve bu da ürünün sadece moda olması dışında fonksiyonlu ve kaliteli olmasını gerektirir.

 

Her şehrin turist rehberlerinde bulunmayan, ilk bakışta görünmeyen gizli hikâyeleri vardır. Gün içinde bu yerlerden geçsek bile; belki de ardında hiç bilmediğimiz bir hikâyesi vardır. Palladium ise botlarını bu saklı hazineleri bulmamız için üretiyor.

 

Palladium’un keşif alanları arasında ormanlar yok, dağın başı yok, okyanuslar yada uzak diyarlar yok. Kozmopolit insanların yaşadığı, gelişen kültürlerin ve aksiyonun olduğu dünya kentleri var.

 

 

 

www.palladiumboots.com

vesderi@vesderi.com

0212 269 25 21