STEVE MADDEN / INFO

 

Steve Madden özetle; Amerika’nın en başarılı ayakkabı tasarımcısı olarak 20 yıldır moda trendlerini belirleyen ayakkabılara imza atıyor. Steve Madden’ın vizyonu, genç moda takipçileri, kadın ve erkeklere kendilerini ifade etmeleri için benzersiz bir yol gösteriyor.

 

Steve Madden 1990 yılında banka hesabında sadece 1100$ ile Queens’te bir fabrikada tasarım dokunuşlarla ayakkabı üretmeye başladı. Cesaret , ayakkabı sektöründeki tecrübesi ve yaratıcı tasarımlarının sonucu olarak kısa zamanda kurumsallaştı. Farkını ortaya koyması ise kısa zaman sonra Steve Madden’ın kendi favori rock yıldızlarından ilham alarak 1970’lerin platform topuklarını modernize edip tekrar tasarlaması ile oldu ve bu trend Steve Madden’ın imzasıyla kadınlar arasında bir fenomene dönüştü.

 

Steve Madden mağazaları, bugün bir yaşam tarzının temsilcisine dönüştü. 20 yıl önceki korkak, bağımsız ve hevesli ruhuyla modayı kucaklarken tasarım alanlarını genişleterek tekstil ve aksesuar alanlarında da çalışmalar yapmaya başladı.

 

Steve Madden Amerika’da 2002-2009 seneleri arasında gençlerin en çok tercih ettiği ikinci ayakkabı markası iken; 2011 yılı itibariyle birinci sırayla oturdu. 2011’in getirdiği başarı grafiği ile yepyeni mağaza dekorları, ambalaj tasarımları ile Steve Madden kendini geliştirmeye ve büyümeye devam ediyor.

 

www.stevemadden.com

vesderi@vesderi.com

0212 269 25 21