UGG / INFO

 

UGG’ın hikayesi,1978 yılında Brian Smith adlı bir Avustralyalı girişimcinin güney Kaliforniya’ya bir çanta dolusu umut ve koyun derisinden yapılmış botlarla gelmesiyle başladı. 1980’lerin ortalarında UGG güney Kaliforniya’nın rahat kültürünün bir sembolü haline geldi. Bir zaman sonra UGG’ın ünü plajların dışına çıktı ve Amerika’nın bir çok şehrinde UGG bilinir hale geldi.

 

90’ların sonunda insanlar UGG botları sadece giymiyorlar,aynı zamanda bu markaya aşık oluyolardı. 2000’li yıllarda UGG artık rahat yaşam stilinin bir ikonu haline geldi ve ünü Amerika’nın doğu yakasına ulaştı. Girilmesi çok zor olan New York  moda dünyasına fırtına gibi giren UGG artık sadece rahat yaşam stilinin değil,lüks yaşamın da bir parçası haline geldi. Bir moda markası olarak Vogue gibi dergilerin kapaklarını süsleyen UGG ünlülerin de vazgeçemediği markalar arasına girdi.

 

Zamanla UGG koleksiyonları genişledi ve UGG bütün dünyada bilinen bir marka oldu. 2000’lerin ortalarında Londra,Paris ve Amsterdam sokaklarında UGG sıklıkla görülmeye başlandı Artan talebi karşılamak amacıyla UGG Londra ve Moskova’da açtığı mağazalarla adını daha da duyurdu. UGG sevgisi daha da Doğu’ya ulaştı ve Beijing,Shanghai ve Tokyo’da yeni mağazalar açıldı. UGG Avustralya artık herkes tarafından sevilen bir dünya markası. UGG’la kendinizi daha iyi hissediceksiniz.

vesderi@vesderi.com

0212 269 25 21